Grupo FB2

Investigadores Principais


Jose Luís Soengas Fernández
 

Jose Luís Soengas Fernández

Doutor en Bioloxía
Catedrático de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 564 | Lab 25
jsoengas@uvigo.es

Jesús M. Miguez Miramontes
 

Jesús M. Miguez Miramontes

Doutor en Bioloxía
Profesor Titular de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 386 | Lab 31
jmmiguez@uvigo.es

Rosa Alvarez Otero
 

Rosa Alvarez Otero

Doutora en Bioloxía
Profesora Titular de Bioloxía Celular

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 387 | Lab 30
ralvarez@uvigo.es

Marcos Antonio López Patiño
 

Marcos Antonio López Patiño

Doutor en Bioloxía
Profesor Contratado Doutor de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 130 209 | Lab 23
mlopezpat@uvigo.es

Grupo de Investigación


Marta Conde Sieira
 

Marta Conde Sieira

Doutora en Ciencias do Mar
Contratada Posdoutoral de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 564 | Lab 25
mconde@uvigo.es

Rosa María Ceinos Caride

Rosa María Ceinos Caride

Doutora en Bioloxía
Contratada Posdoutoral de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 130 209 | Lab 23
rosaceinos@uvigo.es

Ayelén Melissa Blanco Imperiali
 

Ayelén Melisa Blanco Imperiali

Doutora en Bioloxía
Contratada Posdoutoral de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 564 | Lab 25
amblanco@uvigo.es

Cristina Otero Rodiño
 

Cristina Otero Rodiño

Bolseira FPI
Doutoranda de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 564 | Lab 25
cris.otero@uvigo.es

Fatemeh Naderi
 

Fatemeh Naderi


Doutoranda de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 130 209 | Lab 23
fatemeh.naderi79@uvigo.es

Cristina Velasco Rubial
 

Cristina Velasco Rubial


Doutoranda de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 564 | Lab 25
cvrubial@uvigo.es

Mauro Chivite Alcalde

Mauro Chivite Alcalde


Doutorando de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 130 209 | Lab 23
mchivite@uvigo.es

Sara Comesaña Fernández

Sara Comesaña Fernández

Bolseira FPU
Doutoranda de Fisioloxía

Facultade de Bioloxía
+34 986 812 564 | Lab 25
saracomesana@uvigo.es

Egresados


Investigadores Egresados
Nome Cat. Ano Tese Centro
Dr. Juan Hernández Pérez Investigador 2016 Universidade de Vigo - Grupo FB2
Dra. Marta Librán Pérez Investigadora 2015 Instituto de Investigacións Mariñas-CSIC
Dra. Marta Conde Sieira CPOS-XDG 2012 Universidade de Vigo - Grupo FB2
Dr. José Luis Muñoz Pérez PTU 2011 Universidade dos Lagos (Chile)
Dr. Ariel José Aguilar PTU 2011 Universidade de León (Nicaragua)
Dr. Arnau Rodríguez Illamola Investigador 2008 Instituto de Entomoloxía (República Checa)
Dra. Rosa María Ceinos Caride CPOS-XDG 2008 Universidade de Vigo - Grupo FB2
Dr. Manuel Gesto Rodríguez Investigador 2008 Instituto Nacional de Recursos Acuáticos (Dinamarca)
Dr. Sergio Polakof Requejo Investigador 2008 INRA - Clermond-Ferrand (Francia)
Dr. Adrián Tintos Gómez PTU 2007 Universidade de Colima (México)
Dra. Susana Sangiao Alvarellos PCD 2005 Universidade de A Coruña